InSiDERs*

Desert Eagle

Desert Eagle
CS News

Desert Eagle


Desert eagle(anglicky pouštní orel) někdy nazývaný i Falcon, je poloautomatická pistole izraelské výroby.


První návrh vznikl v roce 1979. První prototyp byl vyroben o dva roky později firmami Magnum Research Inc. a IMI (zkratka Israeli Military Industries). Pistoli v současnosti vyrábí firma IMI, v roce 1995 byla výroba přesunuta do firmy Saco Defense ve státě Maine v USA, ale v roce 2000 se znovu vrátila do Izraele, poté co Saco převzala společnost General Dynamics.

Desert Eagle je velká, těžká pistole, (některé verze mají hmotnost téměř dva kilogramy) je jednou z největších na světě. Pověstná je i její razance, která se vyrovná síle brokovnice. Vystřelené projektily bez problémů projdou i nepůstřelnou vestou. Používají ji i lovci na lovení velké a odolné zvěře. Na běžné nošení však není vhodná, hlavním důvodem je její značná hmotnost.

Desert Eagle se vyrábí v několika variantách s ráží .357 Magnum, .41 Magnum, .44 Magnum a .50 Action Express. Hlavně mají také různé délky - 15 a 25 centimetrů. Do roku 1999 se vyráběla varianta s délkou 35 centimetrů. Zásobník může mít kapacitu 5 až 10 nábojů. Pistole se vyrábí v chromovaném, černém a dalších barevných
provedeních.

Desert Eagle je také známá z akčních filmů, seriálů a PC her.
http://06pescadou.free.fr/Desert_Eagle%20DEAGLECHR.jpg