InSiDERs*

19 Rad pro začátečníky

1. Pořádně si nastavte CS v settings, musíte se rozhodnout, zda dáte přednost vzhledu CS (menší fps) nebo vlastnostem hry (větší fps). Několik návodů na FPS a co to vlastně FPS je najdete u nás v sekci Rady & Návody

2. Velice důležitou herní zbraní jsou granáty, proto se s nimi naučte hrát (nejlépe uděláte, když se budete pokoušet granát házet na nějaký terč neustále dokola, dokud vám to nepůjde) Díky granátům jste schopni zabít KOHOKOLIV!

3. Při nákupu si za CT vždy kupujte Defuse kit, kterými zneškodníte bombu mnohem rychleji.

4. Doporučujeme kupovat za CT zbraň M4A1 (Maverick) a za T AK-47 (Kalašnikov) Tyto zbraně používají takřka všichni, důvod je jediný -> přesnost a účinnost je opravdu dobrá.

5. Nesnažte se střílet za běhu, nemá to smysl ... Raději se vždy zastavte a v klidu si zaměřte na váš cíl.

6. Není dobré střílet neustále a "vyplácat" tak úplně všechny náboje, zvláště na dálku.To pak netrefíte vůbec nic. Raději střílejte po 1-2 nábojích, vždy s čtvrt-sekundovou přestávkou.

7. Nezapomeňte přebíjet! Jedním okem vždy pozorně sledujte stav vaší munice.Samozřejmě nepřebíjejte po jednom vystřeleném náboji, poblíž může být nepřítel a jak uslyší zvuk nabíjení, určitě se na vás vrhne.

8. Držte se větší skupiny lidí, máte větší šanci na přežití. Nebo si najděte parťáka, s kterým se vrhnete společně do boje.

9. Být neustále v pohybu je hloupost, i když to některé návody tvrdí. Důležité je zabít soupeře a je jen na vás, jak to provedete, jaký styl hry vám bude nejvíce vyhovovat a kdo z vás bude Kemper (nepohyblivý) nebo Rusher (pohyblivý) terč.

10. Hodně důležitý je zvuk, proto doporučuji hrát na sluchátkách, ve kterých je jasnější odkud střelba, kroky atp. přichází.S tím souvisí i potichá chůze - může vás prozradit i jeden slyšitelný krok.

11. Naučte se používat radar, díky němu můžete přesně vědět, kde se nepřítel nachází a naopak, kde můžete nalézt svou podporu (spoluhráče)

12. Buďte zákeřní, buďte zlí a vůbec se nenechte vyprovokovat řečma, jako " ty si lama, ty si kempař, ty jsi lucker " atp. Jakmile totiž někdo začne o vás psát, znamená to, že si vás všiml -> všiml si vás proto, že jste lepší.

13. Není důležité mířit neustále na hlavu soupeře (ano je to nejúčinnější, ale také nejtěžší) důležité je TREFIT SE do protivníka, proto se nesnažte za každou cenu dát headshot.

14. Pokud berete CSko trochu vážně, necheatujte. Ale přeci jen, spousta lidí si to chce zkusit, pokud tak učiníte, dávejte si pozor, protože všude jsou různé anticheaty, které vás zabanují a nebo ještě hůř - zablokují vám váš Steam účet. Samozřejmě nejsme zastánci cheatů, ale jak se říká, zkusit se má všechno a je jen na vás, jakou cestu si zvolíte.

15. Skákejte za rohy.Nikdy nevíte, jestli tam někdo je nebo ne.Dokážete tím soupeře polekat a bude se do vás hůř strefovat.

16. Používejte sekundární zbraň, když vám dojdou náboje u primární.Ten, kdo tohle pravidlo nezná, začne nabíjet a vy ho sejmete pistolkou..S tím souvisí písmeno Q.

17. Používejte teamové rádio (tlačítka X, Y, C).Můžete tím spoluhráčům oznámit, co se zrovna ve vaší blízkosti odehrává (Enemy spotted, Sector Clear).Když všichni v teamu ovládají rádio, jste mnohem silnější.

18. Nezapomínejte plnit úkoly mapy.To znamená v de_ mapých pokládání bomby, popř. její defus.Když jste T, nezapomínejte se podívat jestli máte nebo nemáte bombu.Aby na vás spoluhráči nečekali, kde s tou bombou sakra jste.

19. Hlídejte si čas kola..Není nekonečný.